הזדמנויות חדשות לחנויות סופרמרקט

מותגים וקמעונאים ברחבי העולם מקדמים את מגמת השיווק מבוסס אירוע (Occasion Based Marketing Trend)

שיווק מבוסס אירוע מוגדר כ– "פתרונות לצרכים מבוססי אירוע", ומגמה זו גוברת בארה"ב ובעולם, תוך הצעת מגוון מוצרים לקונים שנותנים מענה לצורך או אירוע ספציפי או למגמות חברתיות.
נורל גולדרינג, האחראית לתובנות הקונים ואסטרטגיה קמעונאית בחברת  GfKמציגה דוגמאות לשיווק מבוסס אירוע– "הליכה למסיבה" זו הזדמנות, כך גם "אירוח לארוחת ערב", או "הכנת ארוחת הצהריים" לבית הספר של הילד שלך", היא אומרת.


דוגמאות מהעולם לשיווק מבוסס אירוע

רשתות Whole Foods ו- Walmart הפכו מומחיות בשיווק מבוסס אירוע בארצות הברית, כאשר Walmart מפתחת פעילות זו בשיתוף פעולה הדוק עם ענקית מוצרי הצריכה  פרוקטר אנד גמבל.

רשת  Whole Foods התבססה על שיווק מבוסס אירוע כדי לקדם מטרות חברתיות , בקמפיין “Share The Buzz”שהושק בחודש יוני. בקמפיין הפנו את תשומת לב הקונים לאוכלוסיית דבורי הדבש המידלדלת בשל ריסוס בחומרי הדברה כימיים, וקשרו אותה למיצוב האורגני וממוקד הבריאות של רשת Whole Foods .

http://www.attunefoods.com/blog/2013/06/share-the-buzz-a-photo-update/

הזדמנויות חדשות לחנויות 1
הזדמנויות חדשות לחנויות 2

במהלך החודש עודדו את הקונים להירתם לסיוע לדבורי הדבש על ידי הימנעות מצריכת ממוצרים שלשם גידולם עושים שימוש בחומרי הדברה כימיים, כאשר הפעילות  בחנויות נתמכה על ידי מעמדי תצוגות ייעודיים, פוסטרים, שלטי תקרה וכובשי  מדף.

מותגים בעלי אתוס אורגני , כגון – Kashi חברה בת של קלוגס, קודמו בחנות ככאלו שתורמים למניעת תופעת הידלדלות הדבורים.

חנות אחת בפרובידנס הלכה עם הנושא צעד אחד קדימה על ידי כך שהסירה באופן זמני ממדפי מחלקת הירקות את כל הפירות והירקות שמרוססים על ידי חומרי הדברה .

המשמעות בחנות זו היתה צמצום מגוון המוצרים המוצג בכ -50 אחוזים, והדבר נעשה תוך הסברה לקונים על מצוקתם של דבורי הדבש, על ידי שילוט במדפי התוצרת הריקים.

גם באוסטרליה, כמה מותגים בולטים יזמו עם קמעונאים מקומיים קמפיינים מעניינים.


דוגמה טובה היא הקמפיין של  Arnott –חברת מזון גדולה באוסטרליה ובאסיה- הקמפיין נקרא  "להינות מארוחת צהריים קלה יותר" '(“Enjoy A Lighter Lunch”)  והוא נערך בסופרמרקטים של רשת Woolworths, בתחילת שנת 2013. הקמפיין מיקד את מודעות הקונים לבריאות- בעיקר זו של נשים עסוקות שרוצות גם לשמור על משקלם.

הזדמנויות חדשות לחנויות 3

"רצינו לשנות את הרגלי הקניה השבועיים, ולהציע קרקרים בריאים ופריכים כפתרון לארוחת צהריים קלילה יותר" אמרה מנהלת הסחר של החברה. לשם כך יצרה הרשת בשיתוף עם היצרן קמפיין של  "360 מעלות".

הצעד הראשון היה מיקוד הקונים ברעיון עוד לפני שהגיעו למעבר הקרקרים, עי מיקום שני פריטים של Arnott בקטגוריית המזון הטרי. המוצרים הוצעו לקונים כאלטרנטיבה דלת קלוריות לכריך הצהריים, ועל ידי המוצרים הוצגו מתכונים והצעות הגשה, כולל מותג טונה משומר, שנכלל במסגרת הפתרון לצהריים כ cross-category, ע"י תצוגה של מגדל קופסאות שימורים  שמוקמו לצד הקרקרים.

"זו היתה דוגמה מצוינת לפעילות משותפת של Arnotts וWoolworths- ,תוך קביעת יעדים ואסטרטגיה משותפת והיא תרמה גם למכירות וגם למיצוב של  Woolworths כרשת טרייה ובריאה.

הזדמנויות חדשות לחנויות 4

כתיבת תגובה

Scroll to Top